Swędzenie uszu i skóry głowy a grzybica

witam od kilku miesiecy swedza mnie uszy , kilka razy na dzien strasznie je drape , czasem do krwi .. juz nie mam sily ... a do tego ostatnio zaczela mnie swedziec skora glowy a dokladnie to w jednym miejscu szczegolnie na przedzialku ponizej czubka glowy , swedzenie jest katastroficzne , czytajac rozne fora boje sie ze to moze byc grzybica..a i na jednej nodze w tym samym miejscu pojawia mi sie wysypka bardzo swedzaca w ksztalcie kola sa drobne krodtki i jest jakby "wypukla", prosze o pomoc.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bez bezpośrdniego badania trudno mi stwierdzić przyczynę dolegliwości. Grzybica jest jednak dość prawdopodobnym czynnikiem sprawczy. Warto wypróbować szampon p/grzybiczy.