Swędzenie w okolicach intymnych - co mi dolega?

Od kilku można powiedzieć tygodni swędzą mnie okolice "ujścia pochwy" – dziwi mnie to, gdyż jestem jeszcze dziewczynką (chodzi o to, że nie sprawiam sobie żadnych przyjemności). Obecnie mam 13 lat, jestem w I klasie gimnazjum, miesiączkę mam od 4 klasy. Boję się, że może to być coś poważnego... I raczej w mojej miejscowości dziwnie iść do ginekologa, do tego jestem osobą dość wstydliwą, więc nawet bym się nie rozebrała – bo zapewne musiałabym pokazać miejsce bólu. Boję się także powiedzieć mamie, aby nie pomyślała sobie..:( Proszę o szybką pomoc... Z góry dziękuję .:)

13 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Witam!

Nie musisz się wstydzić wizyty u ginekologa.To normalne, zwlaszcza że zaczęłaś już miesiączkować, stajesz się kobietą i taka wizyta wkrótce będzie musiała się odbyć.

Objawy, które opisujesz, mogą wskazywać na infekcję bakteryjną lub grzybiczą. Można je nabyć nie tylko podczas kontaków seksualnych, ale też poprzez kąpiele w publicznych basenach. Trzeba też zwracać szczególną uwagę na higienę osobistą, gdyż może też to być jedną z przyczyn.

Jeżeli jednak nie jesteś jeszcze gotowa na wizytę u ginekologa możesz równie dobrze udać się do lekarza rodzinnego i opisać swoje dolegliwości.

Bez wizyty u lekarza się nie obędzie, gdyż musisz zastosować leczenie. Preparaty są dostępne na receptę.

Pzodrawiam!