Swędzenie w okolicach odbytu oraz pęknięcia tkanki w kroczu

Dzień dobry, Moim problemem jest swędzenie w okolicach odbytu oraz pęknięcia tkanki w kroczu oraz w miejscu gdzie zaczyna się rowek-pośladki. Nie odczuwam bólu tylko swędzenie. Stan taki utrzymuje się od około 3 miesięcy. Stosowałam parę razy maść Pimafucort i wtedy objawy ustępowały ale po paru dniach znowu powracały. Mam także koło odbytu zgrubienia(nie są to kłykciny raczej żyły hemoroidy?) i koło nich jedno pęknięcie. Dodam, że wypróżniam się codziennie, dbam o zdrową dietę i ćwiczę.

Małgorzata Panek

Konieczna jest ocena zmian przez lekarza - zróżnicowanie czy są to szczeliny, przetoki czy też hemoroidy. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Wskazana byłaby wizyta w poradni proktologicznej.
Pozdrawiam