Swędzenie warg sromowych

Witam bardzo serdecznie. Mam straszny problem, który pojawił się niedawno. Od jakiegoś czasu, jakiś tydzień przed miesiączką strasznie swędzą mnie wargi sromowe i są zaczerwienione i spuchnięte, do tego pojawia się biała, gęsta wydzielina z pochwy. Nie byłam jeszce nigdy u ginekologa, bo strasznie się boję... Nie wiem, co to może być i dlaczego się tak u mnie dzieje. Czy to coś złego? Proszę, pomóżcie mi. Bedę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam!

Tak naprawdę pomóc Pani może jedynie wizyta u ginekologa, który przeprowadzi z Panią wywiad i dokona badania. Wizyta u ginekologa to naprawdę nic strasznego, a pomaga uchronić się przed wieloma groźnymi dla zdrowia i życia chorobami. Proszę popytać koleżanki, może znają jakiegoś godnego polecenia lekarza. Pani dolegliwości mogą być wywołane grzybicą (lekarz przepisze leki przeciwgrzybicze) lub zaburzeniami flory bakteryjnej pochwy (wskazywałby na to związek dolegliwości z przebiegiem cyklu miesięcznego).

Pozdrawiam!

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty