Świąd dookoła rany po operacji przepukliny pępkowej

Witam Pana Doktora! Mam taki problem. 06.09.2013 roku miałem operowaną przepuklinę pępkową metodą tradycyjną bez użycia siatki. Przepuklina była maleńka(worek 20mm wrota 12mm) Martwi mnie potężny świąd dookoła rany (aż jest mi słabo!) szczególnie po niezbyt mocnym ściśnięciu się pasem przepuklinowym lub w momencie wciągnięcia brzucha. Pas jest konieczny asekuracyjnie. Samoistnie troszeczkę rana szczypie. Nie ma stanu zapalnego w ranie i dookoła rany. Bardzo proszę o pomoc! Piotr
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Śwędzenie może być fizjologicznym zjawiskiem podczas gojenia się rany. Dobrze by było, żeby np. taką ranę zaopatrywać opatrunkami nasączonymi Rivanolem albo ranę często odkażać Octeniseptem.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W Pana przypadku wydaje się, że świąd związany jest z gojeniem się rany i nie jest objawem niepokojącym. Proszę dbac o higienę okolicy rany pooperacyjnej a jeśli świąd jest bardzo dokuczliwy zgłosić się do lekarza rodzinnego po lek - Hydroksyzynę, która ma działanie przeciwświądowe.