Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Świąd dookoła rany po operacji przepukliny pępkowej

Witam Pana Doktora! Mam taki problem. 06.09.2013 roku miałem operowaną przepuklinę pępkową metodą tradycyjną bez użycia siatki. Przepuklina była maleńka(worek 20mm wrota 12mm) Martwi mnie potężny świąd dookoła rany (aż jest mi słabo!) szczególnie po niezbyt mocnym ściśnięciu się pasem przepuklinowym lub w momencie wciągnięcia brzucha. Pas jest konieczny asekuracyjnie. Samoistnie troszeczkę rana szczypie. Nie ma stanu zapalnego w ranie i dookoła rany. Bardzo proszę o pomoc! Piotr
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Na czym polega odrzucenie przeszczepu?

Po transplantacji organu, może się zdarzyć, że organizm biorcy odrzuca przeszczep. Dlaczego tak się dzieje? Na czym to polega? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Śwędzenie może być fizjologicznym zjawiskiem podczas gojenia się rany. Dobrze by było, żeby np. taką ranę zaopatrywać opatrunkami nasączonymi Rivanolem albo ranę często odkażać Octeniseptem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam!
W Pana przypadku wydaje się, że świąd związany jest z gojeniem się rany i nie jest objawem niepokojącym. Proszę dbac o higienę okolicy rany pooperacyjnej a jeśli świąd jest bardzo dokuczliwy zgłosić się do lekarza rodzinnego po lek - Hydroksyzynę, która ma działanie przeciwświądowe.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Trudno mi określić co się dzieje bez bezpośredniego badania. Może to kwestia jakiegoś uczulenia na środek odkażający, opatrunek, materiał szewny. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu na pewno wyjaśni przyczynę dolegliwości.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy