Świąd i pieczenie - jak wyleczyć?

Witam, mam 22 lata i mam przykry problem. Od dłuższego czasu, od kilku miesięcy czuję pieczenie w pochwie i czasem świąd, na początku stosunku czuję kłujący ból, który w trakcie stosunku nie jest tak bardzo odczuwalny, oraz bardzo szybko robię się sucha i dalszy stosunek nie jest możliwy. Dodam również, że na bieliźnie pojawia mi się biało-kremowo-żółtawa wydzielina, bardzo brudzi majtki. Czasem odczuwam lekki ból podbrzusza. Objawy te są raz silniejsze, a innym razem słabsze, w trakcie nasilenia oddaję mniej moczu niż normalnie i trochę częściej, lekarz rok temu stwierdził u mnie nadżerkę, której nie leczyłam i czy ona może mieć jakiś związek z tymi objawami? Odczuwam dyskomfort i przeszkadza mi to w funkcjonowaniu. Proszę o pomoc. Czy są jakieś badania, które mogę wykonać sama, by sprawdzić co się znajduje w pochwie i zanieść lekarzowi wyniki, by mógł podjąć skuteczne leczenie? Dziękuję!
22 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pani objawy wskazują na infekcję dróg rodnych. Nie należy lekceważyć takich objawów, gdyż nieleczone zakażenie może doprowadzić nawet do bezpłodności. Może być to zarówno infekcja związana z bakteriami przenoszonymi drogą płciową (chlamydia, rzeżączka) jak i tymi pochodzącymi z przewodu pokarmowego. Lekarz podczas wizyty przepisze globulki o uniwersalnym zastosowaniu, a jeśli nie pomogą, pobierze wymaz z pochwy na posiew i następnie zaleci odpowiednią antybiotykoterapię.

Pozdrawiam serdecznie!