Świąd i pieczenie pochwy po stosunku a ryzyko ciąży

Mam pytanie, a mianowicie ostatnią miesiączkę miałam 11 marca, 17 marca uprawiałam seks (według kalendarzyka powinnam mieć wtedy dni niepłodne - był to jeden dzień po okresie) cykl 28-29 dni (ostatnie kilka miesięcy zawsze). Podczas cyklu zawsze miałam dużo śluzu, a teraz praktycznie sucho (nawet nie zaobserwowałam owulacyjnego). Zaraz po seksie miałam świąd i pieczenie pochwy, teraz to ustało, ale pojawiły się jakieś dziwne plamy na języku (bliżej gardła) jakby pleśniawki. Za ok. tydz. powinnam dostać okres, piersi trochę mam nabrzmiałe, ale raczej nie bolące i sutki też mnie nie bolą. Czy jestem w ciąży? Boję się zrobić test ciążowy, bo ciąża to byłaby dla mnie zupełną załamką. Proszę o odpowiedź.

Lek. Marta Hat

Witam! Na podstawie tzw. metody kalendarzyka można uznać, że dni płodne wypadają u Pani mniej więcej pomiędzy 9 a 17 dniem cyklu. Jest to metoda bardzo przybliżona i nie może gwarantować 100% pewności, szacuje się, że nawet połowa kobiet może zajść w ciążę stosując się do jej zasad. Biorąc pod uwagę powyższe informacje można uznać, że jeżeli stosunek odbył się bez zabezpieczenia ryzyko ciąży jest relatywnie niewielkie, ale nie można go wykluczyć. Proponuję mimo wszystko wykonać test ciążowy, aby nie pozostawać w stanie niepewności, który wywołuje u Pani negatywne odczucia. Powinien on być wiarygodny w terminie spodziewanej miesiączki. Pozdrawiam!