Zapytaj lekarza

7 1 3 , 8 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Świąd penisa w okolicy napletka

Mój partner od około tygodnia uskarża się na swiąd penisa w okolicy napletka. Sóra jest czerwona i w niektórych miejscach się łuszczy, wcześniej kilka lat temu też miał podobne objawy ,które po tygodniu znikały, ( był z inną partnerką w tamtych latach) teraz minął tydzień a nie ma poprawy, czy to jest grzybica? Jakiś nawrót? Dodam iż ja nie mam żadnych zmian wskazujących na chorobę.

ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

To może być grzybica. Być może u pani objawy są bardzo słabe, a Pani partner akurat miał obniżoną odporność (albo brał antybiotyki, albo jego skóra ma skłonność do zakażeń grzybiczych…) i u niego grzyb bardzo się rozpanoszył. Drożdżyca błon śluzowych może objawiać się pojawieniem się białych nalotów, albo zaczerwienieniem, wygładzeniem i bolesnością (jak jest u Pani partnera).
Mogą państwo spróbować maści z clotrimazolem (dostępna w aptece bez recepty), ale najlepiej będzie, jeśli zmianę obejrzy lekarz rodzinny lub dermatolog i przeleczycie się oboje. 

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy