Świąd, pieczenie i wypadanie włosów - jak temu zaradzić?

Witam! Mam 18 lat i od jakiegoś czasu zaczęły mi się tworzyć zakola. Martwi mnie to, ponieważ zawsze miałem gęste, bujne włosy. Skóra na głowie strasznie mnie swędzi i pojawiają mi się czerwone plamki (głównie w okolicach zakoli). W mojej rodzinie dziadek i ojciec zaczęli bardzo późno łysieć i nie wiem, dlaczego ja, w tak młodym wieku, łysieję. Czy są na rynku jakiś preparaty zapobiegające wypadaniu włosów i czy moje włosy mogą jeszcze odrosnąć w miejscach, w których mi wypadły? Czy szybka reakcja może przyczynić się do odrostu utraconych włosów?

Witam!

Świąd i zaczerwienienie skóry może świadczyć o infekcji grzybiczej, łojotokowym zapaleniu skóry lub o alergicznym podrażnieniu skóry. Wszystkim tym stanom chorobowym towarzyszy utrata włosów, którą można zmniejszyć lub zahamować poprzez leczenie samej choroby. Proszę udać się do dermatologa (nie trzeba skierowania), który dokona badania i zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam!