Świąd, pieczenie i wypadanie włosów - jak temu zaradzić?

Witam! Mam 18 lat i od jakiegoś czasu zaczęły mi się tworzyć zakola. Martwi mnie to, ponieważ zawsze miałem gęste, bujne włosy. Skóra na głowie strasznie mnie swędzi i pojawiają mi się czerwone plamki (głównie w okolicach zakoli). W mojej rodzinie dziadek i ojciec zaczęli bardzo późno łysieć i nie wiem, dlaczego ja, w tak młodym wieku, łysieję. Czy są na rynku jakiś preparaty zapobiegające wypadaniu włosów i czy moje włosy mogą jeszcze odrosnąć w miejscach, w których mi wypadły? Czy szybka reakcja może przyczynić się do odrostu utraconych włosów?

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Witam!

Świąd i zaczerwienienie skóry może świadczyć o infekcji grzybiczej, łojotokowym zapaleniu skóry lub o alergicznym podrażnieniu skóry. Wszystkim tym stanom chorobowym towarzyszy utrata włosów, którą można zmniejszyć lub zahamować poprzez leczenie samej choroby. Proszę udać się do dermatologa (nie trzeba skierowania), który dokona badania i zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam!

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy