Świerzb a zajęcia w szkole masażu i fizjoterapii

Witam od 7 dni leczę świerzba infectoscab oraz crotamiton w trakcie leczenia czerwone krostki robią się białe i czasem swędzą jakby ugryzienie owada, dermatolog powiedział mi że będzie ok tylko jestem w szkole masazu i fizjoterapi w trakcie leczenia nie mauje nikogo jak skończe leczenie czy mogę już masować i czy mnie ludzie również bedą mogli masować ? w szkole nikt nie wie o tym bo się wstydzę
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niekiedy podczas leczenia mogą pojawić się powikłania. Najczęściej jest to podrażnienie skóry, stan zapalny, zaczerwienie, obrzęk czy pieczenie. W takim wypadku ponownie skonsultować się z lekarzem. Jednokrotne leczenie zazwyczaj jest skuteczne. Należy jednak pamiętać o badaniu kontrolnym po ok. 2 tygodniach od zakończenie leczenia. Oczywiście po uzyskaniu całkowitej remisji choroby nie będzie przeciwskazań do dalszej pracy i wykonywania masaży.

Witam
W przypadku zakażenia świerzbem który, nota bene, jest ostatnio dość "popularny" zakaźność zmniejsza się w ciągu kilku dni od włączenia leczenia. Najlepiej byłoby poczekać do całkowitego złuszczenia grudek, gdyż w nich obecne są jaja świerzbowca. Infectoscab jest dobrym lekiem, który działa świerzbobójczo. Należy pamiętać, żeby smarowanie dotyczyło dokładnie całego ciała z uwzględnieniem okolicy fałdów, pachwin, pach, okolic pod płytkami paznokci rąk, pępka. Są to miejsca gdzie świerzbowce mogą przetrwać i spowodować nadkażenie. Warstwa rogowa naskórka, w której sprawca zamieszania bytuje złuszcza się w ciągu dwóch tygodni. I to jest według mnie okres w zupełności wystarczający. jednak myślę, że siedem dni starczy. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Lek. PaweĹ Baljon

Po całkowitym wyleczeniu nie ma możliwości przeniesienia choroby na inne osoby i można wrócić do normalnych zajęć.