Symetryczne pasma demielinizacji o przekroju 6 mm w okołokomorowej istocie białej pograniczy ciemieniowo-potylicznych

Witam! Odebrałam wyniki MR i chciałam prosić o opinię. Obustronnie w okołokomorowej istocie białej pograniczy ciemieniowo-potylicznych widoczne są symetryczne pasma demielinizacji o przekroju 6 mm. Sklerotyzacja całego wyrostka sutkowa tego prawej kości skroniowej. Sklerotyzacja w dolno-grzbietowej części wrostka sutkowa tego lewej kości skroniowej. Pozostałe dane były w normie. Wizytę u neurologa mam w przyszłym tygodniu, ale bardzo się stresuję. Proszę o odpowiedź, co mi jest?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik jak widać nie jest prawidłowy. Pasma demielinizacji to bardzo szerokie pojęcie i może się ono wiązać z wieloma różnymi objawami. Oczywiście konsultacja i badanie neurologiczne jest konieczne, gdyż najważniejsze w tym momencie jest to czy występują jakiekolwiek objawy.