Syn mało mówi

Mam problem ze swoim synem. W grudniu skończy 4 latka, a wciąż mało mówi, często powtarza słowa i polecenia, nie potrafi powiedzieć jak ma na imię i ile ma lat. W dodatku jest bardzo ruchliwy, wszędzie go pełno, gdy jestem z nim np; na placu zabaw nie patrzy się na inne dzieci, pcha się pierwszy, rozkazuje. Czy to może być ADHD czy jakieś inne zaburzenie? Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem co mam robić. Czy wskazana jest wizyta u psychiatry lub psychologa?

KOBIETA ponad rok temu

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na Zespół Aspergera, który czasem bywa mylony z ADHD. Podała Pani jednak zbyt mało szczegółów, abym mogła coś więcej powiedzieć. Zachęcałabym Panią do kontaktu z psychologiem dziecięcym, gdyż postawienie diagnozy wymaga osobistej wizyty u specjalisty.

Byłoby dobrze odwiedzić psychologa i logopedę. Dziecko w wieku 4lat powinno całkiem sprawnie posługiwać się mową. Jeżeli są w tym względzie jakieś trudności warto zasięgnąć fachowej porady i wdrożyć postępowanie terapeutyczne.