Synek nie patrzy w lustro ani się nim nie interesuje - czy to coś złego?

Dzień dobry. Mam obawy czy mój syn jest zdrowy. Po pierwsze mam bardzo mały kontakt wzrokowy z synem. Jest bardzo płaczliwy i niespokojnie śpi. Stojąc z nim przy lustrze widzę, że w ogóle nie patrzy w lustro, tylko na boki. Jestem bardzo zaniepokojona. Proszę o poradę. Mój syn ma 10 tygodni.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam!

Pani synek jest jeszcze bardzo malutki i trudno w tym wypadku mówić o jakiejkolwiek diagnozie. Fakt, że dziecko jest niespokojne i płaczliwe, może być spowodowane bardzo wieloma czynnikami.

Jeśli chodzi o zainteresowanie swoim odbiciem w lustrze, to moim zdaniem jest na to jeszcze za wcześnie. Poza tym, dziecko prędzej zainteresuje się małym lusterkiem w formie grzechotki, niż dużym lustrem.

Proszę obserwować synka. Z każdym dniem powinien stawać się coraz bardziej kontaktowy. Jeśli w ciągu najbliższego miesiąca zachowanie synka nadal będzie budzić Pani niepokój, proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Pozdrawiam

Psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Za mało informacji by się do czegokolwiek odnieść. Słaby kontakt wzrokowy lub brak u małego dziecka może wskazywać na pewne zaburzenia jednak musi ocenić to lekarz. Proponuję skonsultować się najpierw z lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty