Systematyczny spadek poziomu krwinek czerwonych

Witam serdecznie.Od roku systematycznie spada mi poziom krwinek czerwonych 3,98t/l (norma 3,80-5,40)oraz hematokryt 36,8% (nor. 37-47) notomiat leukocyty zmieniaja sie skokowo w tym momencie 6 (4-10)a byl 8,18. czy powinnam coś z tym robić i czy zacząć zażywać jakieś leki? proszę o szybka odpowiedz.

Małgorzata Panek

Należałoby ocenić inne parametry krwi , w tym wielkość krwinek, poziom żelaza we krwi. Poziom leukocytów jest zmienny w zależności od styczności np z wirusami czy bakteriami, tym niemniej jeśli mieści się w normie nie ma powodu do obaw.
Pozdrawiam