Szałwia w ciąży

Witam! Jestem w 33 tyg. ciąży. Zwykle na ból gardła stosuję cukierki szałwiowe firmy Verbena (czasem innych firm). Ostatnio jednak przypadkiem dowiedzialam się, że szałwii należy unikać w ciąży... Czy dotyczy to także takich cukierków (zawierają 0,01% olejku z szałwii)? Z góry dziękuję za odp. Katarzyna

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Stężenie nieduże, ale po co kusić los? Myślę, że lepiej się powstrzymać. Na ból gardła w ciąży bezpiecznym lekiem jest Tantum Verde.

Pozdrawiam!