Pieczenie i ból penisa po seksie bez zobowiązań

Szanowni Państwo, od dwóch tygodni mam dolegliwości związane z pieczeniem czy pobolewaniem penisa w okolicy żołędzi, a końcowej części cewki moczowej sączy się maź koloru żółtawego. Czuję ciągłe pieczenie w żołędzi, a przy oddawaniu moczu oprócz pieczenia odczuwam nawet lekki ból. Co to jest? Czy to przejdzie samo? Myślę, że moja obecna, dyskomfortowa sytuacja jest efektem mojego przelotnego zbliżenia, podczas którego zostałem czymś zakażony przez partnerkę. Czy ta dość wstydliwa dolegliwość wymaga wizyty u lekarza, czy też można to wyleczyć samemu stosując jakieś leki bez recepty? Stosowałem hydrokortizol, ale ta dolegliwość wcale nie ustąpiła. Proszę o poradę, pomoc.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry! Po przedstawionych objawach sądzę, że wystąpiła u Pana infekcja, która wymaga leczenia lekami dostępnymi tylko i wyłącznie na receptę. Warto udać się do dermatologa gdyż może to być infekcja chorobami przenoszonymi drogą płciową, która wymaga odpowiedniego postępowania. Z pewnością dolegliwości te same nie ustąpią, a co więcej mogą prowadzić do groźnych powikłań. Pozdrawiam!