Szansa na ciąże po stosunku w dni płodne

Witam!
Mam takie pytanie, ostatnią miesiączkę miałam 30 stycznia, moje cykle są 28 dniowe, kochałam się z moim partnerem 6 i 10 lutego w dni płodne do końca. Dziś jest 28 luty, miesiączki nie dostałam, moje piersi są nabrzmiałe i bardzo bolesne powiększył mi się brzuch. Boli mnie dół brzucha, jestem senna, rozdrażniona, częściej niż zwykle chodzę do toalety. Czy mogłam zajść w ciążę?
Dodam, że 4 lipca 2009 byłam w ciąży. ale niestety w 2 miesiącu moja dzidzia umarła, płód obumarł. miałam zabieg. Czy mogę znów być w ciąży?
Proszę o odpowiedź;-)

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Rzeczywiście na podstawie Pani opisu zajście w ciążę jest dość prawdopodobne. Natomiast wymienione przez Panią objawy, mimo, że mogą towarzyszyć ciąży, to ze względu na brak ich specyficzności (mogą być również obecne w innych stanach), nie służą do rozpoznania ciąży. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego, a w przypadku pozytywnego wyniku wizytę u ginekologa.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o testach ciążowych.

Życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam!