Szansa na ciążę po wyjęciu implantu antykoncepcyjnego

Witam . Mam na imie Iza i mam 29 lat. Dwanascie dni temu wyjelam implant antykoncepcyjny, ktory mialam wszyty w ramie przez 28 miesiecy, teraz wraz z meżem staramy sie o trzecie ciecko. Od wyjecia implantu nadal nie wystapiło krwawienie , a pani ktora wyjmowala implant mowila ze bardzo szybko powinnam zajsc w ciaze, a wiec moje pytanie brzmi Jak szybko i kiedy moge zajsc w ciążę? Z góry dziekuję za odpowiedz. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Okres jaki może ( podkreślam słowo MOŻE) upłynąć aby wystąpiła prawidłowa miesiączka z owulacją to nawet 3 miesiące. Zwykle jednak dzieje się to znacznie szybciej. Dodatkowo, tak jak powiedziała Pani Ginekolog czasami istnieje nawet większa szansa na ciążę niż normalnie po zaprzestaniu antykoncepcji. Warto odczekać jeszcze pewien okres.