Szansa na ciążę przy nieregularnych miesiączkach

Do lekarza zgłosiłam się z nieregularną miesiączką, cykl miesiączkowy występuję co 21 dni i trwa 7 dni.
Proszę o szybką odpowiedź i dziękuję za pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Oto podane przez Panią wyniki pomiarów temperatury:
1.01.010.37.6 plamienia
2.01.010.36.6 plamienia
3.01.010.36.7 plamienia
7.0`1.010.36.9
-8.01.010'.36.7

Rozumiem, że pierwszym dniem podanego cyklu (i zarazem pierwszym dniem miesiączki) był 24 grudnia. Pani cykl, jak rozumiem, trwa zazwyczaj 28 dni (długość cyklu liczymy od pierwszego dnia miesiączki do ostatniego dnia przed kolejną miesiączka). Podany "wykres" temperatur świadczy najprawdopodobniej o braku owulacji (brak skoku temperatury). Być może pomiary nie są jednak wystarczająco dokładne? Czy wykonuje je Pani codziennie o tej samej porze, po co najmniej 3-godzinnym wypoczynku, dokładnie w tym samym miejscu? Skoki temperatury są w cyklu niewielkie, czasem trudno je "wyłapać".

To bardzo dobrze, że mierzy Pani temperaturę. Dużo łatwiej będzie lekarzowi zdiagnozować ewentualne zaburzenia, które mogą utrudniać zajście w ciążę. Radzę również notować przypadki, kiedy występuje zauważalna przyczyna zwiększonej temperatury (np. ból gardła). Pozdrawiam serdecznie!