Szansa na ciążę przy PCOS

Mam stwierdzony zespól PCOS, mimo to w 2004r urodziłam zdrowego chłopczyka. Od listopada 2008 mam regularne miesiączki (co 32 dni ). Ostatnią miesiączkę miałam 21 grudnia i do tej pory następnej nie dostałam, pobolewa mnie podbrzusze i jajniki.
Czy możliwe jest abym była w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jak najbardziej, może Pani być w ciąży. Pobolewanie w podbrzuszu tu bardzo częsty objaw wczesnej ciąży, związany z powiększaniem się i przekrwieniem ciężarnej macicy.
Zapraszam do lektury artykułu o objawach ciąży w naszym serwisie: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy. Aby upewnić się, czy brak krwawienia nie jest wywołny nawrotem zaburzeń hormonalnych związanych z PCOS, radzę wykonać test ciążowy- po takim czasie powinien dać już wiarygodny wynik.
Pozdrawiam serdecznie!