Szansa na urodzenie zdrowego dziecka przy złym wyniku testu PAPP-A

Mam 20 lat. W usg 12tc i 3 dni przezierność wynosiła 2.4mm przy CRL 61,8mm. Reszta parametrów była ok, widoczna kość nosowa, położenie i wielkość serca prawidłowe. Lecz wynik PAPPA wyszedł fatalnie. Wolna B-hCG: 64,2 IU/I odpowiada 2,006 MoM PAPP-A: 1,775 IU/l odpowiada 0,551 MoM Czy wyniki są bardzo złe??? Jakie są normy?? Czy jest szansa że dziecko urodzi się zdrowe. Proszę o szczerą odpowiedź.
20 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki testu PAPPA wcale nie są złe. Ryzyko trisomii 21 chromosomu czyli ryzyko zespołu Downa jest największe gdy B-hCG jest > niż 2,5 MoM a biało PAPP-A jest < 0,5 MoM. Podkreślam iż wyniki te są tylko sugestią i oznaczają prawdopodobieństwo.