Szansa na urodzenie zdrowego dziecka przy złym wyniku testu PAPP-A
Mam 20 lat. W usg 12tc i 3 dni przezierność wynosiła 2.4mm przy CRL 61,8mm. Reszta parametrów była ok, widoczna kość nosowa, położenie i wielkość serca prawidłowe. Lecz wynik PAPPA wyszedł fatalnie. Wolna B-hCG: 64,2 IU/I odpowiada 2,006 MoM PAPP-A: 1,775 IU/l odpowiada 0,551 MoM Czy wyniki są bardzo złe??? Jakie są normy?? Czy jest szansa że dziecko urodzi się zdrowe. Proszę o szczerą odpowiedź.
20 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Wyniki testu PAPPA wcale nie są złe. Ryzyko trisomii 21 chromosomu czyli ryzyko zespołu Downa jest największe gdy B-hCG jest > niż 2,5 MoM a biało PAPP-A jest < 0,5 MoM. Podkreślam iż wyniki te są tylko sugestią i oznaczają prawdopodobieństwo.