Szanse na całkowite wyleczenie depresji i powrót do stanu sprzed choroby

Czy można się wyleczyć z depresji tak całkowicie aby było tak jak wcześniej.

Pewnie, że można!

Najlepsze efekty w leczeniu daje leczenie farmakologiczne w połączeniu z psychoterapią. Szczególnie dobrze sprawdza się terapia poznawczo-behawioralna.

Pozdrawiam!

Psychologia

Można, ale oprócz psychoterapii i farmakoterapii, które zdecydowanie wspomagają proces leczenia, również wiara w powrót do zdrowia ma duże znaczenie. Niestety zdrowienie w depresji jest procesem, który może trwać jakiś czas dlatego też czasem trudno jest utrzymać stały poziom motywacji, ale warto nad tym pracować przy pomocy specjalistów.