Szanse na ciążę podczas karmienia piersią

Witam serdecznie mam takie pytanie czy moge i czy mam szanse na zajscie w ciaze w czasie karmienia piersia?Moj synek ma juz 18miesiecy i karmie do piersia w dzien raz o 12 i potem wieczorem o 20 i czasem o 4 rano.Dodam ze pierwsza miesiaczke dostalam juz trzy miesiace po cesarskim cieciu.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Karmienie piersią nie uniemożliwia zajścia w ciążę. Płodność po porodzie i w trakcie laktacji jest tak samo duża, jak przed nim. Tak więc jak najbardziej ma Pani szansę na kolejną ciążę.
Pozdrawiam.

Karmienie piersią ma efekt antykoncepcyjny tylko do 3 miesiąca po porodzie w przypadku karmienia minimum 7 x dziennie. Po 3 miesiącach brak jest efektu antykoncepcyjnego.
Proszę starać się o ciążę.