Szanse na dziecko po wazektomii

Dzień dobry, pytanie do urologa, jestem zainteresowany wazektomią, ponieważ chciałbym, żeby decyzja o dziecku była świadoma. Proszę o informację jak wygląda zapłodnienie po zabiegu. Istnieje możliwość zamrożenia nasienia ew. pobrania nasienia bezpośrednia z jąder. Proszę o informację, czy te metody po zabiegu bardzo zmniejszają szanse na dziecko i czy sam proces jest trudny/drogi/czasochłonny? Dziękuję za pomoc

Lek. Artur Jeliński Urolog

W pana wieku nierobilobym takch glupstw , Teoretycznie wazektomia jest odwracalna ale obawiam sie zetylko teroretycznie istnieje mozliwasc oddania nasienia do do zamrozenia jak pobrania nasienia z jadra lae sto procedury kosztwone niewszycy to wykonyja wiec niech pan sie nadtym powanie zastanowi zeby panie potem niezalowa