Szanse na uratowanie ciąży u 31-latki

Witam Mam pytanie, ponieważ jestem w 7t 5d ciązy wg OM, w UK stwierdzono pęcherzyk 18 mm, zarodka nie zmierzono bo za mały ponoć. Od razu przyleciałam do Polski aby podjąć walkę o przetrwanie. U lekarza dostałam duphaston, pęcherzyk 16 mm, jednak nie był widoczny zarodek. Lekarz stwierdził tyłozgięcie macicy, że pęcherzyk jest płaski, i wg usg 5 i pół tyg. Za 10 dni mam miec wizyte. jakie są szanse na uratowanie tej ciązy? dziękuję za odp. J.

Lek. Marta Jaruchowska

Trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i zaczekac na kolejne badanie, w tym czasie nie da sie walczyc o ciaze, jest zasada wszystko albo nic. Prosze brac duphaston czy tez luteine , kwas foliowy i oszczedzac sie. Sznse trudno ocenic, bo albo ciaza jest mniejsza i rozwija sie prawidlowo albo nie rozwija sie prawidlowo i na tym etapie ani Pani ani lekarz jej nie ulecza.