Szanse na wyleczenie kilku chorób u 5-miesięcznej córki

moja córka ma 5 miesięcy.zdiagnozowano u niej wrodzoną tubulopatie,hipomagnezemię oraz pseudohyperaldosteronizm. chciałabym się dowiedzieć czy można to wszystko wyleczyć.bardzo proszę o szczerą odpowiedz,bo żaden z lekarzy nie potrafi mi powiedzieć prawdy,a chce wiedzieć na co mam się przygotować.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione zaburzenia to na ogół choroby występujące bardzo rzadko. Niosą one jednak ze sobą poważne ryzyko związane z jednej strony z obecnością zaburzeń gospodarki elektrolitowej pod postacią zespołu utraty soli (ze wszystkimi jego konsekwencjami, łącznie z zagrożeniem życia dziecka), a z drugiej strony – z rozwojem już we wczesnym dzieciństwie nadciśnienia tętniczego. Z pewnością można to leczyć tak aby dziecko rozwijało się prawidłowo.