Szary ząb po leczeniu

Witam serdecznie, 14 lat temu miałam nadlewaną ponad połowę zęba (jedynki). Ząb się trzyma, ale jest martwy. W związku z tym wyróżnia się kolorem ( jest siny). Już 4 razy wybielałam go u dentysty ( wprowadzał mi coś do środka zęba). Przy ostatnim wybielaniu (rok temu) dentysta powiedział, że kolejnej próby się nie podejmie, ponieważ ząb jest pusty i boi się, że odpanie... Jakie inne są alternatywy ? Co zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam,

Witam serdecznie,
Najlepszym wyjściem jest wykonanie pracy protetycznej na tego zęba. Dzięki prawidłowo wykonanej koronie, będzie możliwe zarówno nadanie zębowi estetycznego kształtu, jak i pożądanego koloru.

Na prawidło przeprowadzone leczenie protetyczne będzie się składać wykonanie wkładu koronowo- korzeniowego i korony . Ze względu na to , że ząb był wielokrotnie wybielany jest bardzo osłabiony konstrukcyjnie i wkład pozwoli na wieloletnie utrzymanie odbudowy protetycznej zęba .

Dzień dobry. Niestety Pani stomatolog ma rację. Z każdym kolejnym wybielaniem rośnie ryzyko złamania korony zęba. W takiej sytuacji pozostaje Pani zrobienie na ten ząb korony protetycznej, która będzie miała dobrze dobrany kolor. Licówka może nie dostatecznie pokrywać szarości zęba.
Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz

W tym przypadku najlepszą metodą będzie protetyka. Na zęba można założyć koronę pełnoceramiczną, względnie licówkę porcelanową (na tyle grubą, aby przykryła odcień zęba). Korona będzie dopasowana kształtem i odcieniem do pozostałych zębów, dzięki czemu efekt końcowy będzie estetyczny i satysfakcjonujący.

Pozdrawiamy,
stankowscy.com.pl
facebook.com/badzbystry