Szczególna ochrona przed ciążą przy pomyłce w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

dzień dobry, Zażywam tabletki Diane 35. Zawsze biorę je o 20, lecz zapomniałam zażyc jednej i wzięłam ją rano po 7 następnego dnia. Wieczorem o 20 tego samego dnia wzięłam kolejną-tak jak zawsze-czy nalezy zachować szczególną ostrożność podczas stosunku? Pierwszy raz mi sie to zdarzyło od 3 miesięcy

Witam. Nie ma powodów do niepokoju. Ponieważ od właściwej godziny przyjęcia tabletki nie minęło wiecej niż 12 godzin ochrona antykoncepcyjna została zachowana.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 14 dni.