Szczegółowa interpretacja MR kręgosłupa szyjnego

Szanowny Panie Proszę o szczegółowa interpretację mojego wyniku badan(MR kregosłupa szyjnego w sekwencji SE,FSE.Na poziomie C3/c4 i C4/C5 posrodkowe szerokopodstawne przepukliny krażków,uciskają worek oponowy,na poziomie C5/C6 i C6/C7 posrodkowe szerokopodstawne przepukliny krażków które uciskają worek oponowy.U podstawy zęba obrotnika jest ok.0,5 cm ognisko hiperintensywne w obrazachT-1iT2 miedzy drobnym naczyniakiem a ogniskiem zwyr.tłuszcz.szpiku kostnego.Ognisko o cechach naczyniaka 0,9cm.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność zmian o charakterze przeciążeniowym oraz w mniejszym stopniu zwyrodnieniowym. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga. Zabieg operacyjny może okazać się jedyną szansą na pozbycie się dolegliwości.