Szczękościsk po usunięciu ósemki

Witam ! 15 dni temu miałam usuwanego zęba mądrości (lewa strona dół). Miałam założone 3 szwy. Po ich ściągnięciu (10 dni po zabiegu) dostałam lekkiego szczękościsku, tj. nie mogę otworzyć szeroko jamy ustnej (tylko około 2 - 3 cm). Co poradzić w tej sprawie? Czy czekać cierpliwie i samo przejdzie?

Szczękościsk jest niepokojącym objawem wielu jednostek. W tym przypadku można by było to wiązać z usuniętym zębem, ale niekoniecznie. Jeżeli okłady zimne i leki przeciwzapalne nie pomogą, proszę zgłsić się do swego lekarza. Pozdrawiam.