Szczelina odbytu i uczucie swędzenia

Witam. Pytanie dotyczące szczeliny odbytu które zostało zdiagnozowane u proktologa. Stosowałem maści, czopki przez okres 2 mcy które przepisywał mi lekarz rodzinny. Nic to nie pomagało. Wybrałem się do proktologa który stwierdził szczeline odbytu. Przepisał maść robioną którą stosuje dwa razy na dobę. Mam stospwać przez 2 tygodnie. Towarzyszy swędzenie w okolicach odbytu który bardzo irytuje. Czy swędzenie ma związek ze szczeliną i ile może się to utrzymywać ? Do tego jest czerwony odbyt

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej może być to związane ze wspomnianą choroba, choć nie można wykluczyć także infekcji.