Szczelina odbytu u 2-latki

Witam. Moja 2 letnia córka skarży się codziennie na ból w okolicy odbytu po zrobieniu wszystkich badań okazało się ,że ma szczelinę odbytu jak mogę jej pomóc ?Ból nie ustępuję już od około 4 miesięcy.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szczelina odbytu wymaga leczenia, które obniży napięcie zwieracza, zmiękczy stolec i zmniejszy ból. Bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Puder dla dzieci lub zasypka alantoinowa stosowane po każdej kąpieli oraz po wypróżnieniu, skutecznie osuszają i łagodzą podrażnienia. Maść z hydrokortyzonem może bardzo pomóc w leczeniu stanów zapalnych towarzyszących owrzodzeniu odbytu.