Szczepienia u dziecka po porodzie

Waga dziecka 3150. 3 dni po porodzie WBC-8.66, RBC-3.72,HGB-13,2. Mała doatawała Actiferol Start 1X Gdy kończyła 2 miesiące w posiewie moczu wyszła e-coli 10/5, w szpitalu podawano furagin i nystatyne. WBC-9.1, RBC- 3,4, HGB- 9.8. Po 2 dniach powtórzono posiew i mocz ujemny. Lekarz rodzinna nie chce do tej pory zaszczepić małej, mimo, że stan ogólny b.dobry. Waga na koniec 2 m-ca 5200.Usg brzucha ok. Czy zasadne jest ciągłe odwlekanie szczepienia najpierw z pow anemii a teraz bakterii?

Milena Lubowicz

Zaleca się odczekanie około 1-2 tygodni ze szczepieniami po antybiotykoterapii. Jeżeli po tym czasie dziecko jest zdrowe, nic się nie dzieje, nie ma przeciwwskazań do szczepienia.
Pozdrawiam