Szczepienie 10-miesięcznego syna

Witam!Syn ma już 10 m-c. Przyjął dopiero tylko jedną szczepionkę tę tuż po urodzeniu. Jest teraz zdrowy i chciałabym zaszczepić go. Dodam że jest bardzo chorowitym dzieckiem co m-c bez mała na antybiotyku.2 tygodnie temu też skończył antybiotyk (chorował na anginę a potem zaraz na zapalenie płuc).Trwało to prawie 3tygodnie.Czy w tak późnym wieku bezpiecznie jest go zaszczepić?Czy lepiej poczekać jeszcze trochę po ostatnich infekcjach?Nie wiem co robić z góry dziękuję za odpowiedź.

Małgorzata Panek

Szczepienie po ostrej infekcji zaleca się odroczyć na 2 tygodnie od ukończenia leczenia. Kwalifikacji dziecka do szczepienia dokonuje pediatra. Warto jest zaszczepić dziecko, a to że dziecko jest starsze, nie stanowi przeciwwskazań. Proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam