Szczepienie dwumiesięcznego dziecka

Mój synek skończył 25 listopada 6 tygodni . Pani doktor w przychodni powiedziała , że za wcześnie jest na szczepienie i abym przyszła 16 grudnia jak będzie równe 2 miesiące dziecko miało . Czy to nie za późni na szczepienie ??? i kazała sama zdecydować jaka szczepionkę dać czy skojarzoną 5 w 1 czy normalną . bardzo proszę o pomoc , którą szczepionkę wybrać ?? i czy przy tych szczepionkach szczepić dodatkowo pneumokoki i meningokoki ?? z góry dziękuję za odpowiedź

Małgorzata Panek

Drugą dawkę Szczepienia przeciwko błonicy krztuścowi tężcowi przeprowadza się w 3-4miesiącu życia dziecka. Ponadto szczepi się przeciwko Hib i polio.
szczepienia przeciwko pneumokokom i meningokokom można wykonać po ukończeniu przez malucha 2miesiąca.
Szczepienie 5w1 minimalizuje ilość ukłuć. Jest tak samo skuteczne jak oddzielne szczepionki.
Pozdrawiam