Szczepienie dziecka tydzień po skończeniu antybiotykoterapii

Dzien dobry Czy moje dziecko 3.5miesięczne dziecko może dostać szczypionke za tydzień, jeśli teraz dostaje antybiotyk 2.5mil 3 razy dziennie. kończymy brac w ten piątek.

Milena Lubowicz

Zwykle zaleca się 1-2 tygodnie przerwy po antybiotykoterapii przed szczepieniem. O wskazaniach do szczepienia zawsze decyduje lekarz badający dziecko chwilę przed.
Pozdrawiam