Szczupła sylwetka: czy pomoże stepper?

Witam. Przepraszam, że to drugie pytanie, ale wysyłam je do was, bo chciałbym coś dodać, o czym zapomniałem napisać. Mam stepper od jakiegoś czasu i planuję na nim ćwiczyć i tym samym pozbyć się grubego brzucha, boków, Powiększyły mi się okolice klatki piersiowej i nie fajnie się z tym czuje, bo wyglądam jak kobieta, a chcę schudnąć. Pytanie moje brzmi następująco: Czy oćwicząc tylko na stepperze mi się to uda? Stepper mam chyba (nie wiem jak się nazywa ten rodzaj) prosty. Wiem, że się go nie skręca, tylko góra - dół nogami.  Trenuję od 3 lat sztuki walki: boks, kick boxing, muay thai i trochę na treningach ćwiczę na skakance, a także biegam w czasie rozgrzewki i robię przy bieganiu różne ćwiczenia, ale trening mam teraz 1 raz w tygodniu, więc jeśli chcialbym skakać na skakance, to nie mam gdzie. Poza tym jednym treningiem, trenuję też na basenie (ale tam nie pływam) boks, kick boxing, muay thai w wodzie boksuję i kopię na technikę i na rozluźnienie mięsni. Jestem chłopakiem, mam 19 lat, wzrost ok. 176 cm.  i ważę ok. 79 kg.  Nie lubię za bardzo biegać, a niestety jestem nauczony jedzenia fast foodów. Planuję znów zacząć chodzić na siłownię, by podnosić ciężary i więcej ćwiczyć na worku bokserskim. Proszę tego tematu nie usuwać i odpowiedzieć. Dziękuję. Pozdrawiam. Kamil
19 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Problemy, z którymi się borykasz, powinny zniknąć po utracie kilku kilogramów.
Zastosuj zdrową dietę, opartą na poniższych zasadach:
Powinieneś jeść regularnie, najlepiej 4-5 posiłków dziennie, z czego śniadanie (najlepiej w postaci węglowodanów złożonych (płatki-najlepiej niezawierające dużej ilości cukrów prostych, chleb pełnoziarnisty) + produkt białkowy (mleko, jogurt)+ owoc) do godziny po przebudzeniu, a kolację na ok. 3 h przed snem. Na kolację warto spożywać produkty czystobiałkowe (jajecznica, omlet, twaróg). Pij co najmniej 1,5 litra płynów/dobę (najlepiej woda, zielona/czerwona herbata). Z diety należy wykluczyć nadmiar cukrów prostych (głownie słodycze) oraz tłuszczów. W żadnym wypadku nie można drastycznie ograniczać produktów mięsnych oraz ryb. Mięso jest źródłem żelaza, którego niedobór może doprowadzić do anemii, natomiast ryby zawierają duże ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Do tego jak najbardziej polecam warzywa oraz owoce - jako źródło witamin.  Jeśli chcesz coś "podjeść" to zamiast po czekoladę sięgnij po owoc.

Jak najbardziej możesz ćwiczyć na steperze, czy skakance. Najlepiej ok. 5 razy w tygodniu co najmniej po 40 minut. Uważaj na skakankę, aby nie nabawić się kontuzji i pamiętaj o rozciąganiu. Oczywiście siłownia i pozostałe formy aktywności fizycznej są wskazane.

Pozdrawiam