Szerokopodstawna tylno-prawoboczna wypuklina tarczy międzykręgowej
witam,chcialam sie dowiedziec ,bo zrobilam tomografie komputerowa kregoslupa ledzwiowego i na wynikach mam ze na poziomie L4 -L5 jest niewielka szerokopodstawna wypuklina tarczy m-k ,nieznacznie modelujaca worek oponowy ,na poziomie L-5 S1szerokopodstawna tylno prawoboczna wypuklina tarczy m-k,modelujaca worek oponowy i zwezajaca zachylek boczny kanalu kregowego,i kanal na tym poziomie przewezony z modelowaniem korzenia nerwu rdzeniowego,wymiar strzalkowy kanalu min 8 mm ,co mnie czeka?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.