Szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego o 3mm ,z modelowaniem worka oponowego
Witam i proszę o poradę,mam 53 lata i mam problemy z kręgosłupem.Badanie CT:na poziomie L4/5-szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego o 4,5mm z uciskiem na worek oponowy i częściowym wypełnieniem otworów międzykregowych.Na poziomie L5/S1-niewielka szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego o 3mm,z modelowaniem worka oponowego.Zmiany zwyrodnieniowe pod postacią niewielkich osteofitów na krawędziach trzonów.Czy grozi mi operacja?

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.