Szkarlatyna i ostre zapalenie oskrzeli u 2-latka

Dziecko (2l) przeszło szkarlatynę oraz ostre zapalenie oskrzeli. Minęło ponad 2tyg od antybiotyków i inhalacji. Mały nadal kaszle w nocy. Badania krwi wykazały podwyższone eozynocyty: 0,94 (norma 0,02-0,5), nieznacznie podwyższone monocyty, i nieznacznie obniżone % neurocytów. Wysypka nadal jest na rączka, chropowata,nie zaczerwieniona. Czy faktycznie wszystko jest ok, tak jak twierdzi nasz pediatra? Cała sprawa bardzo mnie martwi. Szkarlatynę rozpoznano 2 dni po szczepieniu...

Milena Lubowicz

Po zapaleniu oskrzeli pozostaje nadreaktywność przez 6-8 tygodni i przez ten czas dziecko może pokaszliwać, oczywiście tendencja powinna być malejąca. Wyniki badań krwi nie są niepokojące, mogą wskazywać na infekcję. Nie widzę związku między szczepieniem a chorobą dziecka.
Pozdrawiam