Szkodliwość farbowania włosów

Dzień dobry, nie mam pojęcia czy moje pytanie jest na temat(czy znalazłam się na odpowiedniej stronie), ale mam pewien problem. We wrześniu pierwszy raz w życiu pomalowałam włosy wybrałam kolor ciemnobrązowy. W zeszłym tygodniu (30.05.2014) chciałam odmiany i pomalowałam je na jasny blond(ombre). Jednak nie czuję się w tym kolorze i chciałabym wrócić do brązu. Czy jeśli pofarbuje je za około miesiąc będzie to bardzo drastyczne i szkodliwe dla moich włosów? Z góry dziękuję za odpowiedz

Witaj, włosy są strukturą martwą więc to co może się stać przy koloryzacjach to najwyżej ich przesuszenie przy czym rozjaśnianie jest bardziej drastycznym zabiegiem niż farbowanie na ciemne kolory.
Jeśli po zrobieniu ombre kondycja włosów jest dobra to nałożenie ciemnej farby choćby dziś nie pogorszy ich stanu. Wybieraj jednaj farby bez amoniaku- są znacznie lagodniejsze niż ich odpowiedniki wysycone amoniakiem- to on wlasnie wysusza wlosy