Szkodliwość rezonansu magnetycznego przełyku z kontrastem

Mam skierowanie na RTG przełyku z kontrastem. Czy rezonans magnetyczny przełyku tez z kontrastem nie będzie bardziej dokładny i do tego mniej szkodliwy? Czy Skierowano mnie na to badanie ze względu na problemy z przelykiem- uczucie zalegania w gardle ( zwłaszcza po jedzeniu, uczucie przeszkody w gardle, odbijanie po jedzeniu . Problemy z przelykiem mam od pięciu miesięcy. dostałam controloc (dawkowanie 2x40) biorę go od miesiąca .

Mikołaj Cyganok

Witam! Skoro została Pani skierowana na wykonanie badania, to oznacza, że być może lekarz podejrzewa u pani jedną z licznych chorób przełyku, które można zdiagnozować w ten właśnie sposób (m. in. Achalazja przełyku, przepuklina rozworu przełykowego). Proszę zaufać swojemu lekarzowi i zastosować się, co do jego zaleceń.