Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szmery w sercu, zaburzenia rytmu serca i wysokie ciśnienie u 20-latki

witam. Mam na imię Beata. Mam 20 lat i od dziecka choruję na serce. Wykryto u mnie szmery w sercu i zaburzenia rytmu serca a ostatnio na badaniach doszło wysokie cisnienie skurcze serca i szybkie bicie serca. Nie mam ubezpieczenia i nie stać mnie na prywatne wizyty u lekarza. Proszę o napisanie czegoś wiecej na temat tej choroby. Czy to jest niebezpieczne? Czy z tą chorobą moge starac sie o rente socjalna? Prosze o kontakt jak najszybciej. Pozdrawiam. Beata
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Nadciśnienie - najczęstsze powikłania

Częstość zachorowania na nadciśnienie tętnicze wzrasta wraz z wiekiem. Przyczyną nadciśnienia u osób młodszych są zazwyczaj inne choroby, podczas gdy u starszych osób, nie jest tak łatwo uchwycić przyczynę. Prof. Dr hab. Zbigniew Gaciong informuje, jakie są najczęstsze przyczyny wystąpienia tej dolegliwości.

Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowna Pani,
Niemożliwe jest określenie czy to jest niebezpieczne, gdyż nie podała Pani nieprawidłowości, które zostały rozpoznane (np. stenoza aortalna, niedomykalność jednej z zastawek, wady wrodzone). Ogólnie mówiąc choroby serca są niebezpieczne i należy je leczyć. Renta socjalna zależy od tego, jaka jest to choroba.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy