Szorstki ząb po zdjęciu aparatu ortodontycznego

Witam, 4 lata temu nosilam aparat ortodontyczny. po zdjęciu od tego czasu na górnej dwójce mam jakby w jednym miejscu szorstkiego zeba, w tym miejscu był przyklejony zamek, podejrzewam ze ortodonta za bardzo spiłowal resztkę kleju/kompozytu/ nie wiem jak to sie fachowo nazywa. Czy mozna cos z tym zrobic ? DZiekuje za rady.

Witam serdecznie moze Pani udać sie do stomatologa celem wypolerowania powierzchni zeba i zastosowania lakieru z fluorem. Powierzchnia po takim zabiegu powinna być gładka. Jeśli pozostały resztki kleju można je usunąć. Pozdrawiam

Są dwie opcje,albo zostało jeszcze trochę bondu/kompozytu na zębie-wystarczy wtedy wypiaskowac i wypolerować szkliwo,albo jeśli doszło do zeszlifowania szkliwa,należy to miejsce uzupełnić kompozytem