Szostka skóra na rękach i nogach u 3-miesięcznego dziecka

Witam, Mój synek 3 miesiące, od dłuższego czasu ma szorstką jakby chropowatą skórę na rękach i nogach i delikatne pryszczyki na twarzy. od początku był kąpany w produktach jonsons teraz zmieniłam na angielską firmę mum and me tzw. emollient. niestety nic to nie pomogło. w czym mam kapać i czym po kąpieli smarować skórę by problem zniknął. Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Opisane przez Panią zmiany mogą świadczyć o atopowym zapalenie skóry.
W takim przypadku stosowanie emolientów jest jak najbardziej wskazane, gdyż przywraca ochronną warstwę na skórze.
Doradzałabym udać się do dermatologa, który określi przyczyny i pomoże w dobraniu odpowiedniego leczenia dla dziecka.
Pozdrawiam