Sztuki walki a wada wzroku

Witam. Od jakiegoś czasu ćwiczę kickboxing. Mam słabą siatkówkę w oku a słyszałem, że jak siatkówka jest słaba to nie można trenować żadnych sztuk walki. Moje pytanie brzmi, czy mogę trenować sztuki walki?
ponad rok temu

Dzień dobry.

W przypadku słabego przyłożenia siatkówki takie sporty są raczej niewskazane, gdyż każdy większy uraz grozi odwarstwieniem siatkówki, a leczenie jest tylko operacyjne a rokowanie wątpliwe, zależne od czasu trwania ablacji. Wskazany jest wówczas spokojny tryb życia.
Niemniej jednak proponuję udanie się do specjalisty celem dokładnej oceny siatkówki w trójlustrze.

Pozdrawiam serdecznie.