Sztywnienie karku i utrudnienia w oddychaniu

3mies.temu urodzilam. 3tyg.temu dzwigalam ciezkie kartony i dzien pozniej zaczal bolec mnie odc.szyjny i piers.kregoslupa.Bol promieniowal do rak i nog obejmujac miednice i prowadzil do sztywnien karku i klatki piers.utrudniajac oddychanie.Poszlam do osteopaty,ktory ustawieniem kregow i masazem ulzyl mi bardzo; jednak bol przy pielegnacji dziecka wrocil i jest nie do zniesienia;ogarnia mnie przy tym zmeczenie i sennosc.Jaka moze byc przyczyna i jakie badania powinnam wykonac?Dziekuje za pomoc

Milena Lubowicz

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć bez zbadania Pani. Być może należy wykonać RTG kręgosłupa, ale proszę udać się do lekarza rodzinnego, gdyż w pierwszej kolejności trzeba Panią neurologicznie zbadać.
Pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Proponuję skorzystać z konsultacji ortopedycznej oraz wykonania MRI całego kręgosłupa. W badaniu zostanie ocenione czy występują zmiany, które mogą powodować podawane dolegliwości.

Lek. Tomasz Budlewski

Szanowna Pani, należy w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i badania lekarskiego będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Być może konieczna będzie konsultacja neurologiczna/neurochirurgiczna/ortopedyczna.