Sztywność ciała przy nerwicy

witam. bedac w gimnazjum zachorowałam na nerwice. kiedy tylko sie zdenerowałam , moje całe ciało było sztywne. rece doslownie wyginały sie i dopiero mocne masowanie pomagało, traciłam oddech takze. jestem w szkole sredniej i od dłuższego czasu nic sie takiego nie dzieje . teraz cierpie na bezsennosc, moje ciało w nocy dziwnie traci sily , nie da sie opisac jakie to uczucie ale kazdej nocy wybucham placzem i jestem bardzo zdenerwowana , nie moge sie uspokoic . z dnia na dzien boje sie isc spac .

Cóż, objawy nerwicowe mogą przybrać i taki charakter. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą, żeby się przyjrzeć emocjom leżącym u podłoża objawów. Tym bardziej, że objawy utrzymują się już kilka lat. Jest Pani młodą osobą, szkoda tracić życia na zwlekanie, a samoistnie objawy nie ustąpią.