Szum w uszach, problem z gardłem i ciągłe zmęczenie a podejrzenie SM

Czy to SM ? 1. Całość zaczęła się w lutym. Po delegacji rozchorowałem się i spadła mi forma psychiczna. Zapominanie itp. 2. Rozpoznanie Chlamydia Pneumoniae. 3 tygodnie na antybiotykach. Podczas niej zaczęło mi szumieć w uszach. Utrzymuje się to do dzisiaj (od lipca). 3. Nadal mam problem z gardłem (coś mi spływa) 4. Jestem wiecznie zmęczony, wracam po pracy i leżę (jakby niewyspanie) 5. Od kilku dni doszły mi parastezje lewej nogi (bardzo drobne) 6. Mam napady lękowe, podejrzewam SM

SM rozpoznaje się na podstawie zgłaszanych dolegliwości, objawów wyniku badania pacjenta oraz badania MRI. Czasem wykonuje się jeszcze inne badania aby wykluczyć choroby przebiegające podobnie jak SM.
Proponuję również zgłosić się na konsultację psychiatryczną. Opisywane objawy należy w dużej części łączyć z depresją.