Szumy i piski w uszach oraz wynik MR mózgowia

Od września 2015 stopniowo coraz częściej zaczełem czuć szum-pisk w uszach a teraz słyszę cały czas. Od czerwca jak trafiłem do szpitala miałem do października mocne zawroty-zaburzenia głowy ze słabszym widzeniem."Badania MR mózgowia wykazały w istocie białej i podkorowej rozsiane(co najmniej 20)hyperintesywne ogniska..Aktywnych plag nie stwierdza się". Wit B12 w normie TSH w normie 1.Czy te szumy, to problemy laryngologiczne ? 2.Czy powinienem zrobić jakieś jeszcze badania ?

Prosze skonsultowac sie z neurologiem , takie zmiany moga byc spowodowane wieloma schorzeniami ,ale na pewno trzeba wykluczyc ewentualne choroby neurologiczne ( chocby sm)